In de provincie Utrecht zijn talloze restaurants en bars te vinden. Sommige van deze horecagelegenheden bieden ook een heerlijke High Beer aan. Wij hebben de best beoordeelde High Beer locaties in Utrecht, Amersfoort en Houten op een rijtje gezet. Waar ga jij naartoe?

Een High Beer is een leuke manier om met vrienden of familie een middag door te brengen. De locatie maakt een selectie van de lekkerste bieren in hun assortiment op dat moment en serveert deze. Per bar verschilt het hoeveel en welke bieren je krijgt. Soms krijg je hier ook een bierboekje of een uitleg bij. Daarnaast krijg je natuurlijk ook vanalles te eten. Elke keer is dit weer een verrassing. Het kan variëren van lekkere snacks tot smaakvolle gerechtjes. Wat je ook krijgt, het past altijd erg goed bij het biertje dat je erbij drinkt.
Midden in het centrum van Utrecht vind je Ubica. Deze gezellige bar serveert allerlei verschillende bieren, waar jij er een paar van kunt proeven tijdens de High Beer. Je kunt hiervan genieten in de gezellige wijnkelder. De High Beer bestaat uit vier geselecteerde bieren in combinatie met goed gevulde borrelplanken. De Stibon gecertificeerde Bierkenners vertellen je meer over de bieren en de bier-spijs combinatie. Deze heerlijke High Beer is dus niet alleen heel erg lekker, maar ook nog eens leerzaam. Op de borrelplank vind je verschillende snacks zoals serranoham, fuet, manchego, coppa di parma, spinata romana, gemengde olijven met feta, gerookte amandelen, salami, aioli en brood.
Krijg je daar ook zo’n trek van? Reserveer dan gelijk bij Ubica Utrecht.

Sinds kort is Whakamarie van concept veranderd. Het is nu Bar Clara! Bar Clara is een Mexicaanse Cerveceria met Streetfood gerechtjes. Heerlijke verse soft taco’s met krokant gefrituurde vis, taco’s met birria lam of soft shell crab, Taco Tinga met pittige groentestoof met mole rojo in combinatie met een dikke lijst Antojitos (street snacks) en Ceviches. Altijd vergezeld met een heerlijke salsa verde of salsa rojo of de eigen mole met 40 ingredienten.
Lekker laagdrempelig instappen met oldschool kleine cervezaatjes van 2 euro, naar heerlijke halve liter pullen. Dit vullen ze aan met een mooie lijst aan lokale- en Mexicaanse bieren en natuurlijk mooie cocktails op basis van goede mezcal, een pittige Michelada. Durf jij deze High Beer aan? Laat je totaal verrassen en je zult niet teleurgesteld zijn!
Heb jij wel zin zo’n proeverij? Reserveer dan bij Bar Clara.

In het centrum van Amersfoort vind je de Drie Pandjes, dit zijn drie bars van één eigenaar. Allemaal met hun eigen charme, maar het eten smaakt bij alle drie even goed.
Het begon allemaal met In den Kleinen Hap. Voor de Amersfoortse bevolking is dit restaurant al jaren een begrip. Het is al meer dan 30 jaar dé vaste plek van het winkelende publiek voor koffie, lunch, borrel en diner. Vandaag de dag kun je hier nog steeds terecht voor allerlei lekkers, zoals een lekkere High Beer.
In den Grooten Slock is een opvallend café met een prachtige gevel met kleine glas-in-lood raampjes. Dit is het oudste en kleinste café van Amersfoort en ademt ook absoluut die sfeer uit. In dit knusse café beschikken ze over een zeer uitgebreide bierkaart en hebben 9 tappunten voor een ruim assortiment tapbieren, die mee wisselen met de seizoenen. Dat belooft wat voor de High Beer.
Bij Happerij & Tapperij kun je de hele dag terecht voor een breed aanbod van dranken en gerechten. Er staan hier maar een paar tafeltjes op het terras, dus op een mooie dag moet je er snel bij zijn. Binnen is het groter dan in den Grooten Slock, dus meestal is er wel een plekje vrij. Tijdens de High Beer van de Drie Pandjes geniet je van een proeverij van 5 bieren met bijpassende hapjes. De hapjes wisselen met de menukaart en seizoen mee. Op dit moment krijg je: een brownie met pistach kletskop, rundersteak met bier bereid, carpaccio met pijnboompitten en kaas, brie met peer en viskroketjes.

Het Berghotel heeft een prachtige locatie op het hoogste punt van de Amersfoortse Berg. Vanaf het het gezellige terras heb je uitzicht over het mooie gebied Klein Zwitserland en de monumentale tuin. De High Beer bestaat uit een uitgebreide tapasplank met bijpassende bieren. De tapasplank ligt vol met lekkere hapjes zoals serranoham, gemarineerde olijven, wraps, brood met tapenade, gedroogde tomaatjes, oude kaas, mini augurkjes, gerookte zalm, cherry tomaatjes, gedroogde worst en zoutjes. De chef laat zijn creativiteit iedere dag weer de vrije loop, waardoor de inhoud van de plank altijd anders is. Bij lekkere happen wordt per persoon een licht en een donkerder speciaalbiertje geschonken.
Trek gekregen? Reserveer dan bij Restaurant Berghotel.

Een mooi, ruimtelijk en gezellig restaurant. Een beetje van dichtbij en van verweg. Kees houdt van reizen en neemt van over heel de wereld lekkere gerechten mee, maar serveert ook gewoon een lekkere gehaktbal. De High Beer van Kees is met zorg samengesteld, waardoor de hapjes en bieren uitstekend bij elkaar passen. Je begint met een lekker fris biertje, de Hoegaarden Wit met daarbij een garnalencocktail, flatbread zalm met yuzu jalapeño mayonaise en watermeloen met aardbei, feta, pistachenoten. De tweede gang bestaat uit een Vedett IPA met een mini bun groentekroket, mini bun serranoham en een mini bun burger. Je sluit af met een lekkere La Chouffe met een mini macaron lolly, parfait lolly en een rocky road lolly.
